• Sanatçılarımız

  Koroporte’nin yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu ve Yaprak Sandalcı, tiyatro eğitmenliğini ve anlatıcılığını Ayla Algan, mim eğitmenliği ve drama çalışmasını Mehmet Selin Sağdıç, kostüm ve dekorunu Karina Cheres ve Gizem Dila Kars ve koreografisini Çıplak Ayaklar Kumpanyası yapmaktadır.

  broken image

  Işıl Kasapoğlu

  Tiyatro Yönetmeni

  Galatasaray Lisesi'ni bitirdi. Paris'te Sorbonne Ünivesitesi Tiyatro Bölümü'nde gördüğü eğitimi, 1981'de tamamladı. Paris Devlet Konservatuarı Pierre Vial atölyesinde çalıştı. Koroporte'nin İş Sanat'ta sahnelenen ''Hayvanlar Karnavalı 2005-2006-2007'' ve ''Bir Sergiden Tablolar 2007-2008'', ''Şehrazad'', ''Gizemli İpucu - Çıkrık'' ve ''Korkunun İzinde'' performanslarını yönetmiştir.

  broken image

  Karina Cheres

  Dekor, Kostüm ve Maske Tasarımcısı

  Alman sanatçı Karina Cheres, grafikermaketçilik eğitimi ve Leo Lagrange Federasyonu'nda animasyon dersleri, Quartiers d'lvry'de Antoine Virez Atölyesi'nde mim, J.P. Dutour, Alan Recoing, Philip Genty ve J.L. Penso ile kukla ve mask ağırlıklı tiyatro eğitimi aldı. 1979-81'de Alain Recoing'in yönetiminde , Hamburg Operası'nda, 1981'de Fribourg Operası'nda reji asistanlığı yaptı.

  broken image

  Ayla Algan

  Tiyatro Eğitmeni ve Anlatıcısı

  Ustaların ustası Ayla Algan, Koroporte Sanat Grubu'nun hem tiyatro eğitmeni hem de anlatıcısı olarak, Koroporte'nin İş Sanat'ta sahnelenen ''Hayvanlar Karnavalı 2005-2006-2007'' ve ''Bir Sergiden Tablolar 2007-2008'', ''Şehrazad'', ''Gizemli İpucu - Çıkrık'' ve ''Korkunun İzinde'' gösterilerinde rol almıştır.

  broken image

  Mehmet Selin Sağdıç

  Pantomim Sanatçısı ve Eğitmeni

  “Nedir pantomim? Bilinenin aksine ruhu ve felsefesi olan hareketler toplamı diyebilir miyiz? Bu ilk bakışta anlamsız ve sıradan gözükebilir. Mim sanatı sahne üzerinde yapılan her serüvenin bir hayale ve gerçeğe bürünebilme hikayesidir.”

  1980 yılında Mersin'de doğdu. 2002 yılında Trakya Üniversitesi’nde bir avuç idealist düşünen insanla birlikte kurdukları, Görsel ve Sahne Sanatları Topluluğu’nun ilk tiyatro oyununu yönetti. Çeşitli oyunlarda oynayarak pantomim sanatına yaklaşan beden kullanımları sergiledi.

  broken image

  Duygu Güngör

  Koreografi

  1977'de İstanbul'da doğdu. Orta ve lise öğrenimini M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde tamamladı.1999'da M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuvarı Modern Dans Sanat Dalı'ndan mezun oldu. 1999 yılından başlayarak çeşitli stüdyo ve okullarda ders verdi. 2003 yılından bu yana M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuvarı Modern Dans Sanat Dalı'nda ders vermektedir. Yüksek lisansını yine aynı bölümde 2006'da tamamladı. 2004'dan beri Çıplak Ayaklar Kumpanyasi dansçısı olan Duygu Güngör bu süre içi Compania Provisional Danza (Madrid 2006), Losdedae Company (Madrid 2006), Rebbecca Lazier(New York 1999), Caravan Stage Company(2007) ile çalıştı ve gösteriler yaptı.

  broken image

  Gizem Dila Kars

  Kostüm ve Dekor

  1988 yılında doğdu. Altınbaş Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde Plastik Sanatlar üzerine lisans derecesini tamamladı.

  Halen D-prodüksiyon, I.B.B. Şehir Tiyatroları Atölyeleri ve Semaver Kumpanya ile çalışmaktadır. Koroporte'nin bir çok performansında kostüm ve dekor çalışmalarını yapmıştır.

 • TRT Çocuk Kanalındayız!

  Koroporte 22 Nisan'daki 'Korkunun İzinde' performansıyla TRT Çocuk kanalına konuk oldu.

  Koroporte Sunar. Korkunun İzinde.

  Birol Güven diyor ki

  Oyunlu müzik seyretmek için uçakla uzak ülkelere gitmenize gerek yok.

 • Bilgi Alın

  Sorularınız için, provalarımızı izlemek için,
  bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

 • Üye Olun

  Şu anda yeni performansımızı COVID kısıtlamaları sebebiyle online olarak çalışıyoruz.

  Koroporte'ye üye olmanın ise bir yaş sınırı yoktur.

  Temel müzik formasyonuna sahip, en az 2 yıl akademik solfej eğitimi görmüş, tercihen bir enstrüman çalan ya da eğitimi alan, dans etmeyi, sahnede olmayı, tiyatroyu ve klasik müziği seven, çalışma disiplinimize uyum sağlayabilecek bireyler, Koroporte üyesi olmak üzere başvurabilirler.

  Yaprak Sandalcı’nın yapacağı bir müzik sınamasından sonra başarılı olan üye adayları bir grup çalışmasına katılırlar.

   

  Drama ve Dans eğitmenlerinin onayı dahilinde Koroporte üyesi olarak çalışmalara aktif olarak katılabilirler.

  Kısıtlamalar sona erdiğinde çalışmalarımız Cumartesi günleri saat 18:00 - 20:00 arasında yapılmaya devam edecektir.

  Koroporte ile irtibata geçmek için aşağıdaki linki kullanarak e-posta yollayabilirsiniz;.

  info@koroporte.com

   

  Koroporte web sayfasında üyelerin erişebileceği sayfalara erişmek için Koroporte üyesi olmak şarttır.

  Koroporte web sitesinde yer alan ve üyelerin erişebileceği dosyalardan bazıları, telif hakkı koruması altında olduğundan genel kullanıma açılamamaktadır.

  Bundan dolayı siz ziyaretçilerimizin anlayışını rica ederiz.

 • broken image

  Basın Bültenimiz

  Son performansımız 'Korkunun İzinde'ye ait basın bültenimizi indirin.